صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
بیانیه هیأت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به مناسبت فرارسیدن حماسه نهم دی


   هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به مناسبت فرارسیدن حماسه نهم دی، بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر كرد:

بسمه تعالی

   حماسه 9 دی ماه تجلی قدرت الهی در هویت اسلامی و بنیان مردمی انقلاب بود كه با الهام از فرهنگ عاشورایی، فتنه‌گران داخلی و توطئه چینان خارجی را مرعوب ساخت و بین تكلیف گرایان حسینی با منحرفان فریب خورده و دنیاطلبان داخلی و اسلام ستیزان خارجی شاخص شد. 

   آری، ملتی كه در 9 دی حماسه آفرید همان ملتی است كه بارها با مهارت شناخت و بصیرت خود بر دهان استكبار و جبهه باطل و یاوه گویان مشت سنگینی را فرود آورد و در برخورد با فریب خوردگانِ پَست فتنه در هتك حرمت عزای حسینی و خیمه سید الشهداء علیه السلام، بار دیگر خون بر شمشیر پیروز شد و بصیرت ملت انقلابی و شهید پرور ایران اسلامی با درس از عاشورای حسینی بر همه خواسته های دشمن مهر باطل زده و بر این باور است كه مشعل حماسه حسینی هرگز خاموش نخواهد شد.

   یوم الله 9 دی روز درخشش حضور جوانان و نوجوانانی بود كه به نمایندگی از نسل سوم انقلاب در میادین و خیابان‌ها حضور یافتند و صیانت از انقلاب و اسلام را از نسل پیشین تحویل گرفتند. این حماسه بزرگ حاصل حضور جوانان بود و با این حضور، جایگاه رهبر دینی و ولایت فقیه در جامعه غرب روشن شد.

   مردم در 9 دی ماه سال 88 در یك حضور به یادماندنی خواسته و اعتقادات خود را یكبار دیگر بیان كردند و از یك امتحان بسیار دشوار سربلندانه بیرون آمدند اما باید دانست كه دشمنان نظام و انقلاب لحظه‌ای دست از دشمنی برنخواهند داشت و باید با بصیرت و درك حوادث و اتفاقات و حضوری مداوم و گسترده با نگاه به سرچشمه معارف ولایت و رهبری، راه را همچون گذشته گم نكنیم تا كشتی نجات ملت ها را با گذر از طوفانها و موجهای خطرناك به ناخدای اصلی آن حضرت بقیه الله الاعظم بسپاریم.

هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار