صفحهٔ اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
آشنایی با نحوه ورود و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه آموزشیار


دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند با مراجعه به سامانه آموزشیار از طریق تارنمای edu.iau.ac.ir ضمن مشاهده وضعیت تحصیلی خود، برای ترم تحصیلی جدید انتخاب واحد كنند. 

سامانه مدیریت یكپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با نام «آموزشیار»، ۲۹ مرداد سال جاری در مراسمی كه با حضور دكتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونان و مدیران این دانشگاه برگزار شد، به صورت رسمی رونمایی شد و آغاز به كار كرد.

سامانه آموزشیار در قالب طرح نظام هوشمند و یكپارچه داده‌های دانشگاه آزاد اسلامی و با هدف شفاف‌سازی و افزایش یكپارچگی سیستمی، كاهش تمركزگرایی، راهبری مدل شبكه دانشگاه، انضباط بخشی بیشتر در اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های كلان دانشگاه، طراحی و اجرایی شد.

ثبت دروس با عناوین و كدینگ یكسان، امكان برگزاری كلاس ها از طریق سایت http://edu.iau.ac.ir به صورت استانی، تسهیل در فرآیند نقل و انتقال دانشجو بین واحدها، مدیریت واحد در مدل شبكه‌ای یكپارچه، نظارت جامع آمار و یكپارچگی و ارتباط داده‌ها از جمله ویژگی‌های سامانه آموزشیار است كه تمامی فعالیت‌های مربوط به پرداخت و تقسیط و سایر امور مالی مربوط به دانشجویان نیز از طریق این سامانه انجام می‌شود.

دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برای ورود به سامانه آموزشیار و انتخاب واحد خود، باید به آدرس اینترنتی edu.iau.ac.ir مراجعه كرده و پس از مطالعه راهنمای دانشجویان و اطلاع از نحوه ورود شماره دانشجویی جدید خود كه بر مبنای اضافه كردن كد واحد دانشگاهی محل تحصیل به ابتدای شماره دانشجویی تعیین می‌شود، از این شماره دانشجویی برای ورود به سامانه آموزشیار استفاده كنند.

پس از انتخاب آیكون دانشجو و وارد كردن شماره جدید دانشجویی، صفحه‌ای باز می‌شود كه دانشجویان با مطالعه و پذیرش موارد آن، می‌توانند پس از وارد كردن نام كاربری خود كه شامل (تركیب كد واحد دانشگاهی+ شماره دانشجویی edu@) و كلمه عبور كه همان شماره دانشجویی جدید است، وارد پرتال آموزشیار شده و از طریق دسترسی‌های ارائه شده، اقدام به مشاهده دروس ارائه شده، معدل كل، وضعیت تراز مالی، پرداخت بدهی‌ها و شهریه ترم جاری و انتخاب واحد كنند.

در صفحه ابتدایی سامانه آموزشیار، امكان تغییر رمز عبور، انتخاب ترم تحصیلی، ارزشیابی عملكرد اساتید، جستجوی كلاس درس در دانشكده و گروه دانشجو، مشاهده آخرین وضعیت ثبت‌نام در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

همچنین دانشجویان در صورت داشتن هرگونه سوال و مشكل می‌توانند در صفحه edu.iau.ac.ir و مراجعه به منوی «سیستم پشتیبان» با وارد كردن كد ملی و شماره دانشجویی به عنوان رمز عبور سوالات خود را با كارشناسان مركز فناوری اطلاعات و شبكه علمی دانشگاه آزاد اسلامی مطرح كنند.

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی