صفحهٔ اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
دانشگاه آزاد اسلامی با تاسیس مدارس عالی مهارتی به دنبال ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است


معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یك شبكه اجتماعی بزرگ است كه امید، انگیزه و اراده را در جامعه تزریق می كند. 

شانزدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان كرمانشاه عصر روز گذشته به ریاست مهندس احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و با حضور دكتر فرهاد گلمحمدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان كرمانشاه و رؤسای واحدهای دانشگاهی این استان در واحد كرمانشاه برگزار شد.

مهندس حیدری در این جلسه با بیان اینكه دانشگاه آزاد اسلامی موجب ارتقاء مرتبه علمی ایران در دنیا شده است، گفت: گسترش فضای انقلابی، ارتقای علمی و حفظ كیان دانشگاه سه مأموریت تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری برای دانشگاه آزاد اسلامی است كه سرلوحه امور و فعالیت های این دانشگاه قرار گرفته است.

وی با تأكید بر پیوند علم، تجربه و تحقیق برای جهش تولید، اظهار داشت: نقش دانشگاه ها در جهش تولید بسیار چشمگیر است و جهش تولید از مسیر دانشگاه ها و اساتید می گذرد. باید تمام ظرفیت های داخلی را برای رسیدن به این امر مهم به كار گیریم.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تأكید كرد: این دانشگاه با هدیه پربركت امام راحل، هدایت های مقام معظم رهبری و حمایت مردم به وجود آمد و امروز بزرگترین دانشگاه حضوری خاورمیانه و جهان است كه دارای بیش از یك میلیون دانشجو، 6 میلیون فارغ التحصیل، 24 هزار عضو هیأت علمی، 45 هزار حق التدریس، 60 هزار كارمند، 20 میلیون متر مربع فضای ساخته شده، تجهیزات، آزمایشگاه ها، كارگاه ها و بیش از 400 واحد و مركز آموزشی است كه در سراسر كشور گسترده است.

مهندس حیدری با تأكید بر اینكه دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط كرونا در ارائه آموزش های مجازی بسیار موفق عمل كرد، افزود: دانشگاه از این تهدید به عنوان یك فرصت استفاده كرد و كلاسهای آموزش مجازی و آنلاین را در تمامی واحدهای دانشگاهی برگزار كرد. اپیدمی ویروس كرونا، آموزش عالی كشور از جمله دانشگاه آزاد اسلامی را در راهبرد جدید و شیوه آموزش نوین قرار داد.

وی بر یكپارچه سازی در سیستم های ساختاری، آموزشی، مالی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی تأكید كرد و ادامه داد: حضور دكتر طهرانچی و تیم مدیریتی ایشان اقدامات خوبی در زمینه یكپارچه سازی صورت گرفته، به طوری كه تمامی نرم افزارها در سطح كشور یكسان شده است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی به بیكاری جوانان در كشور اشاره و تصریح كرد: دانشگاه آزاد اسلامی با تأسیس مدارس عالی مهارتی به دنبال مهارت محوری و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان است. دانشگاه آزاد اسلامی یك شبكه اجتماعی بزرگ است كه امید، انگیزه و اراده را در جامعه تزریق می كند. اعضای هیأت علمی این دانشگاه در اختیار مردم، فرهنگ و اقتصاد كشور هستند.

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی