صفحهٔ اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار انقلاب اسلامی سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان او

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان بویژه مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس را تبریك و تسلیت گفتند و با تأكید بر اینكه انتقام سختی در انتظار جنایتكاران حادثه دیشب خواهد بود، خاطرنشان كردند: خط جهاد و مقاومت با انگیزه مضاعف ادامه خواهد یافت،‌همه دلبستگان مقاومت خونخواه شهید سلیمانی هستند و ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی كام قاتلان و جنایتكاران را تلخ تر خواهد كرد.

متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران!

    سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاك او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریك و به ملت ایران تسلیت عرض میكنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مكتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی كار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد ولی انتقام سختی در انتظار جنایتكارانی است كه دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خط جهاد و مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارك است. فقدان سردار فداكار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی كام قاتلان و جنایتكاران را تلخ‌تر خواهد كرد.

     ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ جهان اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در كشور اعلام میكنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریك و تسلیت می‌گویم.

سیّدعلی خامنه‌ای - ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸