صفحهٔ اصلي
خبرها
آغاز ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان بدون آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی


ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره كارشناسی ارشد بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد از دوشنبه ۲۲ دی آغاز شد. 

ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه آزاد به صورت مجازی انجام می شود بنابراین لازم است تمام پذیرفته‌شدگان از امروز (دوشنبه ۲۲ دی) لغایت چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹ جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت‌نام به سامانه آموزشیار به آدرس edu.iau.ac.ir مراجعه كنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش كشور؛ عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان به سامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

متقاضیانی كه در این مرحله پذیرفته شوند، در صورتیكه پذیرفته شده نهایی آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ باشند، قبولی قبلی آنان لغو خواهد شد و این دسته از متقاضیان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند. این دسته از متقاضیان لازم نیست از محل قبولی قبلی خود انصراف دهند، بلكه با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و توسط موسسه محل قبولی مندرج در اطلاعیه، مدارك ثبت‌نامی افراد از محل قبولی قبلی آنان درخواست می‌شود.

شروع به تحصیل داوطلبان پذیرفته شده از نیمسال دوم و از بهمن خواهد بود و پذیرفته‌شدگانی كه اسامی آنان در این مرحله به عنوان پذیرفته شده نهایی در دوره‌های روزانه اعلام شده، حتی در صورت عدم ثبت‌نام در محل قبولی مندرج در این اطلاعیه و یا انصراف قطعی از كدرشته محل قبولی، حق ثبت ‌نام و شركت در آزمون ورودی دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ را ندارند.

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس كرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست‌ها به صورت الكترونیكی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند به سیستم پیشخوان خدمات الكترونیكی سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت كنند.

شهریه پذیرفته‌شدگان از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشكیل شده كه در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌شود. علاوه بر دو مورد مذكور دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و فقط در نیمسال اول باید مبلغ یك میلیون ۷۳۰ هزار ریال به عنوان هزینه خدمات آموزشی، در سامانه آموزشیار پرداخت كنند.

حق بیمه حوادث دانشجویی مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال است كه هر پذیرفته شده باید آن را از طریق سامانه آموزشیار پرداخت كند.

پذیرفته‌شدگان واحد‌ها و مراكز بین المللی و برون مرزی توجه داشته باشند كه (مطابق آئین‌نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی) مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی تحت هیچ شرایطی به آن‌ها داده نخواهد شد.

مدارك مورد نیاز جهت ثبت‌نام

مداركی كه مطابق تقویم اعلامی از سوی واحد دانشگاهی لازم است در زمان ثبت‌نام ارائه شود شامل: اصل مدرك كارشناسی (لیسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج كشور كه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باشد، به انضمام ریز نمرات دوره كارشناسی با قید معدل و همچنین اصل شناسنامه و دو برگ فتوكپی خوانا از تمام صفحات، اصل و یك برگ فتوكپی كارت ملی، شش قطعه عكس ۴×۳ تمام رخ (از یك نگاتیو) كه به تازگی تهیه شده باشد، مدركی كه وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص كند و تكمیل فرم‌های ثبت‌نام و فرم‌های مربوط به تعهدات و سایر فرم‌های كه در سامانه آموزشیار قرار گرفته است از جمله مدارك ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان فوق در دانشگاه آزاد است.

تبصره۱: پذیرفته‌شدگانی كه به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرك كارشناسی (لیسانس) خود نیستند باید اصل گواهی تأیید شده دال بر فراغت از تحصیل را كه توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده ارائه كنند.

تبصره ۲: فارغ‌التحصیلان مشمول دوره كارشناسی كه با ارائه گواهی تأیید شده از محل تحصیل دوره مذكور ثبت‌نام می‌كنند، علاوه بر گواهی و ریز نمرات مذكور باید تصویر برگ لغو معافیت تحصیلی دوره كارشناسی را ارائه كنند. همچنین چنانچه دوره مذكور را در مدتی بیش از شش سال از بدو ورود به اتمام رسانده‌اند باید تصویر مجوز افزایش سنوات بدون ذكر غیبت را برای مدتی كه مازاد بر شش سال تحصیل كرده‌اند ارائه كنند.

منبع: دانشگاه آزاد اسلامی