صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
قرارگیری كتاب اعضای هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در برنامه درسی رشته حسابداری وزارت علوم


   معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از قرارگیری كتاب اعضای هیأت‌علمی این دانشگاه در سرفصل دروس دوره كارشناسی ناپیوسته رشته حسابداری خبر داد.

   دكتر ابوالقاسم امیراحمدی گفت: كتاب بررسی موارد خاص در حسابداری كه به تألیف دكتر قاسم قاسمی؛ رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار و دكتر جواد معصومی؛ استادیار و عضو هیأت‌علمی این دانشگاه تألیف و توسط انتشارات شریعتی‌فر به چاپ رسیده بود، در فهرست منابع درسی دوره كارشناسی ناپیوسته رشته حسابداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت.

   وی با بیان اینكه كتاب بررسی موارد خاص در حسابداری در 12 فصل تنظیم و به چاپ رسیده است گفت: حسابداری اجتماعی، اخلاق در حسابداری، اعتبارات اسنادی، بورس و كاركردهای آن، سرمایه فكری، حسابداری اسلامی، حاكمیت شركتی، حسابداری ساختگی، خصوصی‌سازی، حسابداری زیست محیطی، مدیریت سود و مدیریت منابع انسانی، 12 فصل این كتاب را تشكیل می‌دهند.

   معاون علمی واحد سبزوار با برشمردن اهمیت حسابداری، به پیشگفتار كتاب بررسی موارد خاص در حسابداری اشاره كرد و گفت: حسابداری، دانشی است كه نقشی اساسی در اقتصاد كشور دارد، به طوری كه اطلاعات و گزارش‌های تهیه‌شده توسط حسابداران، مبنای تصمیم‌گیری اقشار مختلفی از جمله سهامداران، مدیران، دولت‌ها، اعتباردهندگان، مشتریان، رقبا و غیره می‌شود و این مسئله بر لزوم استفاده از منابع معتبر و كارآمد در این حوزه، صحه می‌گذارد. /ه.د

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار