صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
از دانشجویان فعال بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار تجلیل شد


   طی مراسمی با حضور هیأت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار، مسئول بسیج دانشجویی سبزوار و دانشجویان بسیجی، از دانشجویان فعال بسیجی این دانشگاه تجلیل شد.

   رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در ابتدای این مراسم با بیان گوشه‌ای از سخنان مقام معظم رهبری درخصوص گرامیداشت یاد و خاطره عاشورا گفت: قطعاً اسلام، زنده به عاشورا و به حسین‌بن‌علی (ع) است.

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل با بیان اینكه نهاد بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به‌عنوان یكی از حوزه‌های تأثیرگذار در جریان‌های فرهنگی، مذهبی و سیاسی در سطح دانشگاه و شهرستان است گفت: خدمتگزاری در سنگر بسیج و دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی، موهبتی است كه به سربازان راستین امام زمان (عج) اعطا شده است.

   وی با تقدیر از فعالیت‌‌های اخیر حوزه بسیج دانشجویی در گرامیداشت دهه اول محرم گفت: بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار، در دهه اول محرم سال جاری ضمن آزین‌بندی و ایجاد فضای معنوی در دانشگاه، با رعایت پروتكل‌های بهداشتی، اقدام به برگزاری مراسم‌های مذهبی و عزاداری در جوار مزار شهدای گمنام مجتمع این دانشگاه كرد كه این امر با استقبال كم‌نظیر شهروندان سبزواری مواجه شد.

   رئیس واحد سبزوار با بیان اینكه توجه به فرهنگ ایثار و شهادت از اولویت‌های اصلی دانشگاه است گفت: شهادت 8 تن از دانشجویان واحد، تشییع پیكر و تدفین 5 شهید گمنام دفاع مقدس در محوطه مجتمع دانشگاه و ساخت مزار شهدای گمنام در مساحتی بالغ بر 7000 مترمربع با هزینه‌ 2 میلیارد و 500 میلیون ریال، دارا بودن بیشترین تعداد دانشجوی شاهد و ایثارگر در سطح دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی شهرستان، برگزاری نمایشگاه‌های متعدد با موضوع دفاع مقدس و تحت پوشش قراردادن تمامی دانشجویان شاهد و ایثارگر در كلینیك مشاوره و خدمات روانشناختی، نشاندهنده‌ توجه ویژه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به فرهنگ ایثار و شهادت است.

   سرهنگ هادی موحدنیا؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سبزوار نیز در این نشست با تجلیل از فعالیت‌های گسترده بسیج دانشجویی واحد سبزوار، از همكاری و همراهی همیشگی دانشگاه آزاد اسلامی با دانشجویان بسیجی ابراز خرسندی كرد.

   در این نشست كه در سالن كنفرانس ساختمان اداری مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار برگزار شد از 17 دانشجوی بسیجی فعال كه در دهه اول محرم سال جاری، مشاركت فعالی در گرامیداشت یاد و خاطره سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) داشتند، با اهدای لوح سپاس و درنظر گرفتن تخفیفات شهریه دانشجویی، تجلیل شد. /ه.دمنبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار