صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
موافقت وزیر ارتباطات با اینترنت رایگان دانشجویان


محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نشست كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جمع خبرنگاران، تصریح كرد: قرار بود یك بسته اینترنتی رایگان برای آموزش مجازی از روز شنبه به معلمان تعلق بگیرد كه به دلیل تامین منابع مالی دچار اندكی تاخیر شد.

وی افزود: در حال آخرین هماهنگی‌ها برای تامین منابع هستیم و تلاش می‌كنیم كه تا اوایل هفته آینده بسته ویژه اینترنت به معلمان تعلق گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تعلق بسته‌های اینترنتی رایگان به دانشجویان نیز، گفت: دانشگاه‌ها و دانشجویان نیز درخواستی داشتند كه این بسته‌ها به آن‌ها هم تعلق گیرد، ما موافقت كردیم.

وی به استفاده دانشجویان از نرم‌افزار‌های خاص آموزش مجازی اشاره كرد و گفت: لیست اولیه را از وزارت علوم گرفتیم و تلاش می‌كنیم تا هفته اول مهرماه همه این‌ها بسته‌ها را در شبكه رایگان كنیم.

آذری جهرمی خاطر نشان كرد: فعالسازی همه این بسته‌ها به حدود ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و اصل بحث ما نیز اكنون تامین منابع است.

وی تصریح كرد: بسته دانش آموزان، معلمان، اساتید و دانشجویان ان شاءالله سریعا تعلق می‌گیرد و همچنین سامانه‌های دانشگاه‌ها نیز برای استفاده دانشجویان رایگان می‌شود.

وزیر ارتباطات در پاسخ به گلایه برخی دانش آموزان و والدین نسبت به كندی اینترنت سیم كارت‌های آموزش مجازی نیز گفت: كسانی كه از سیم‌كارت‌های انارستان استفاده می‌كنند بدانند كه این سیم كارت‌ها به صورت پیش فرض اصلاً دارای اینترنت نیستند كه كند باشد.

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی- روزنامه‌ی فرهیختگان