صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
بررسی راهكارهای جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار


   رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار از بررسی راهكارهای جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه خبر داد.

   دكتر قاسم قاسمی با بیان گوشه‌ای از توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در ارائه خدمات متنوع علمی، پژوهشی، آموزشی و رفاهی به دانشجویان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار با قدمتی نزدیك به 4 دهه، با قرارگیری در منطقه‌ای مهم از نظر جغرافیایی، چه از منظر قرارگیری در خطوط ترانزیتی و چه از جنبه نزدیكی به مرز مشترك با كشورهای همسایه، به‌عنوان نخستین دانشگاه تأسیس‌شده در شهرستان سبزوار، توانسته منشاء خدمات ارزنده‌ای به جامعه‌ علمی منطقه و كشور شود.

   وی با اشاره به گوشه‌ای از توانمندی‌های واحد سبزوار گفت: دارا بودن بیش از 100 رشته متنوع در مقاطع دكتری، كارشناسی‌ارشد، كارشناسی و كاردانی، وجود دانشكده‌های علوم پزشكی، علوم انسانی و علوم كشاورزی، سالن‌های كنفرانس و همایش متعدد، سالن بزرگ ورزشی چندمنظوره، سالن سلف‌سرویس مجهز با قابلیت پذیرایی همزمان از 2500 نفر، مجموعه بزرگ كارگاهی و آزمایشگاهی، خوابگاه‌های دانشجویی با ظرفیت بیش از 500 نفر و استادسرای مجهز، گوشه‌ای از ظرفیت‌های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در زمینه ارائه خدمات به دانشجویان گرامی است.

   رئیس واحد سبزوار، وجود كتابخانه‌های متعدد با دارا بودن بیش از 120 هزار جلد كتاب، اتصال به فیبر نوری و اینترنت بی‌سیم فراگیر، بیش از 100 عضو هیأت‌علمی رسمی، ثبت اختراعات مختلف و كسب جوایز متعدد منطقه‌ای و ملی در زمینه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری، تألیف، چاپ و انتشار كتاب‌ با موضوعات مختلف توسط پژوهشگران و اساتید واحد سبزوار را از دیگر ظرفیت‌های واحد سبزوار در مسیر ارتقای سطح علمی، پژوهشی و فرهنگی شهرستان در سطح منطقه و كشور است.

   این دیدار با حضور هیأت‌رئيسه، معاونان، مدیران و كارشناسان بخش‌های مختلف واحد سبزوار در سالن كنفرانس ساختمان اداری مجتمع دانشگاهی واحد سبزوار برگزار شد. /ه.د 

 

 

 

 

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار